Umetnost/Umetnik je…

Umetnik je
U Novosadskom dečjem kulturnom centru u subotu 03.02.2024. godine otvorena je izložba dečjih radova na temu “Umetnost/Umetnik je…” gde su izloženi radovi naših učenika. – V razred Galina Mitrović pod mentorstvom Zite Arđelan, III razred Georgij Timurović Zajtov, učiteljica: Zorica Kovačević, i iz VIII razreda Marko Stamenković koji je dobio prvu nagradu u kategoriji likovnih radionica pod mentorstvom Marte Butterer Kis, čiji rad je izabran i za omot kataloga.
Na međunarodni likovni konkurs ukupno je pristiglo 1629 radova od kojih je stručni žiri za izlaganje odabrao 220.
Galina Mitrović - V razred i Zita Arđelan

Galina Mitrović – V razred i Zita Arđelan

Georgij Timurovič Zajtov- III razred (Zorica Kovačević)

Szombaton január 3-án rajzkiállítás megnyitó volt az újvidéki Gyermekművelődési Központban. A nemzetközi képzőművészeti pályázatra, összesen 1629 alkotás érkezett , melyből 220 lett kiállítva. A kiállított művek között volt iskolánk  ötödikes tanulója,  Galina Mitrović Argyelán Zita rajztanárnő tanulója, harmadikos Georgij Timurović Zajtov Zorica Kovačević tanitónő tanulója és a nyolcadikos Marko Stamenković aki első helyezést ért el a művészeti műhelyek kategóriájában Marta Butterer Kis tanarnő vezetésével, kinek munkája disziti a katalógus fedőlapját is.