Sveti Sava školska slava

Sveti Sava je zapamćen kao učitelj, prosvetitelj, kao državnik, diplomata i prvi arhiepiskop naše crkve, koji je otišao na Svetu Goru da živi po najstrožim pravilima monaškog života.

Srpska pravoslavna crkva, škole i đaci 27. januara slave Svetog Savu prosvetitelja i prvog srpskog arhiepiskopa.

U osnovnoj školi “Sonja Marinković” školska slava se proslavila uz zabavan dečji program koji su pripremili njeni đaci i nastavnici, a brojne zvanice i roditelji su uveličale svečanost.

Szent Száváról tanítóként, nevelőként, államférfiként, diplomataként és egyházunk első érsekeként emlékezünk meg, aki az Athosz-hegyren, a szerzetesi élet legszigorúbb szabályai szerint éljt.

A Szerb Ortodox Egyház, iskolák és diákok január 27-én Szent Száva érseket ünneplik.

A Sonja Marinković Általános Iskolában Szent Száva ünnepét az iskola diákjai és tanárai vidám gyermekműsor keretei között ünnepelték, és emellett számos vendég és szülő tette szebbé az ünnepséget.

Crkva

Svetosavsku himnu je otpevao školski hor pod dirigentskom palicom nastavnice muzičkog gđe. Irene Mađar.

Az ünnepség megnyitójaként az iskola énekkara Szent Száva himnuszát adta elő, Magyar Irén zenetanárnő vezetésével.

Hor

Zvanice je pozdravio direktor škole g. Branislav Davidović i pozvao sve prisutne da isprate osvešćenje i lomljenja slavskog kolača rukama “oca” Bilić Stojana i kuma slave g. Malinović Marka.

A vendégeket, meghívottak és minden jelenlevőt az iskola igazgatója Branislav Davidović köszöntötte, hogy résztvevői legyenek a kényér szentelésnek és törésnek, amelyet Bilić Stojan atya és Marko Malinović úr törtek fel.

Nakon školske predstave, nastupili su hor i folklor KUD “Sonja Marinković”, a zatim je svetosavska nagrada uručena nastavnici biologije gđi. Parabucki Oliveri kao i đacima koji su svojim radom i znanjem zaslužili “Diplome”.

Az iskolai előadás után fellépett az iskola énekkara és a KUD “Sonja Marinković” néptánccsoportja, majd átadták a Svetosava-díjat Parabucki Olivera biológia tanárnőnek, valamint diplomával jutalmazták azokat a diákokat, akik tudásukkal és  munkájukkal kiemelkedő teljesítményt nyújtottak.