“Progovori da vidim ko si”

Govorništvo

14. 03. 2024. godine u Osnovnoj školi „Svetozar Marković Toza“, uz prisustvo učenika, direktora i nastavnika te škole, održan je javni čas u okviru programa „Progovori da vidim ko si“ autora i koordinatora Slobodana Roksandića i Milana Bosiljčića. Učenice naše škole, Anastasija Sedlar, Katarina Krčmar, Anđela Rodić i Tatjana Momčilović, bile su među tridesetak učenika iz novosadskih škola koji su svojim učešćem pokazali sve one govorničke veštine koje su stekli u seriji susreta koji su trajali oko tri meseca. Učenice naše škole učestvovale su u svim etapama ovog programa i još jednom pokazale sva svoja umeća na najlepši mogući način, a svoju školu su predstavile u najboljem mogućem svetlu. (Mentor: Nikolina Kašterović)

2024. március 14-én a Svetozar Marković Toza általános iskolában az iskola diákjai, igazgatói és tanárai jelenlétében nyilvános órát tartottak a “Szólalj meg, hogy lássam ki vagy” program keretében, amelyet írói és koordinátorai Slobodan Roksandić és Milan Bosiljčić. Iskolánk diákjai, Anastasija Sedlar, Katarina Krčmar, Anđela Rodić és Tatjana Momčilović azon harminc újvidéki iskolai diák között voltak, akik részvételükkel megmutatták minden megszerzett  beszédkészségüket, amit kb. három hónap sajátítottak el a program keretein belül. Iskolánk diákjai ennek a programnak minden szakaszában részt vettek és ismét a lehető legjobban mutatták be tudásukat, és a lehető legjobb fényben mutatták be iskolájukat.