Međunarodni sajam obrazovanja “Putokazi”

Putokazi
Naša škola – OŠ „Sonja Marinković“ predstavila se na Sajmu obrazovanja “Putokazi”, u Novom Sadu, 21. marta 2024. Naši učenici  ugostili su decu iz predškolskih ustanova i uživali u raznim aktivnostima i programu sajma.
Iskolánk – “Sonja Marinković” Általános Iskola bemutatkozott az újvidéki Oktatási Kiállításon.  Diákjaink vendégül látták az óvodásokat, és emellett élvezték a különféle foglalkozásokat és a vásár programját.

Naš štand posetila je i ministarka prosvete, Slavica Đukić Dejanović, koja je bila oduševljena našim aktivnostima. Takođe nas je posetio prof. dr Zoran Milošević, pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučno istraživačku delatnost i uputio reči podrške za dalji rad.

Standunkat meglátogatta Slavica Đukić Dejanović oktatási miniszter is, aki örömmel fogadta tevékenységünket. Dr. Ivan V. Bošnjak, a Szerb Köztársaság Kormánya Emberi és Kisebbségi Jogi, és Társadalmi Párbeszédért Felelős Minisztériumának államtitkára is ellátogatott hozzánk.

Posetio nas je i dr Ivan V. Bošnjak, državni sekretar Ministarstva za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Vlade Republike Srbije. Sa njim smo razgovarali o međunarodnoj saradnji između Srbije, Mađarske i Rumunije. Uspostavili smo dogovor o saradnji sa Melindom Njari, direktorkom škole „Batanjska dvojezična srpska škola i zabavište“ u Batanji, u Mađarskoj.

Szerbia, Magyarország és Románia határon átnyúló együttműködéséről beszélgettünk vele. Együttműködési megállapodást kötöttünk Nyári Melindával a Battonyai Két Tanítási Nyelvű Szerb Általános Iskola és Óvoda igazgatójával. dr. Zoran Milošević felsőoktatási és tudományos kutatási tartományi titkára, aki támogatását fejezte ki a további munkához.

Comments are closed.