Međunarodni dan žena Osmi mart

Osmi mart

Međunarodni dan žena Osmi mart je dan posvećen ženama i slavi se svake godine 8. marta. Ovaj dan je nastao kao dan borbe za ženska ljudska prava, odnosno dan borbe za ekonomsku, političku i socijalnu ravnopravnost žena i muškaraca. Оbeležili smo 8. mart  prelepom izložbom u hodniku škole.

izložba

A Nemzetközi Nőnap a nőknek szentelt ünnep, amelyet minden évben március 8-án ünneplünk. Ez az ünnep a nők jogaiért vívott harcból, vagyis a nők és férfiak gazdasági, politikai és társadalmi egyenlőségéért folytatott küzdelemből született. Március 8-át egy gyönyörű kiállítással ünnepeltük az iskola folyosóin.

Takođe, učenici III-5 su povodom Dana žena pripremili priredbu za mame (bake). Ovom prilikom deca su se kroz pesmu, recitaciju, glumu i kreativnost zahvalila  mamama za sve sto čine za njih i  ulepšala im ovaj dan. Osmesi, a po koja i suza na licu mama pokazuju nam da su uspeli u tome.

Nőnap alkalmából a III-5 tanulói édesanyjuk és nagymájuk számára előadással készültek. Ebből az alkalomból a gyerekek énekkel, szavalatokkal, színdarabbal és kreativitással köszönték meg édesanyjuknak mindazt, amit értük tesznek, és megpróbálták szívesebbé tenni napjukat. A mosoly és az időnkénti könnyek az anyukák arcán azt mutatják, hogy sikerült elkérni céljukat.