Radionica o govorničkim veštinama

pozoriste

Dana 21.12.2023. godine, u Osnovnoj školi “Svetozar Marković Toza” održana je druga po redu radionica na kojoj su učenici naše škole mogli da unaprede svoje govorničke veštine. Tom prilikom predavanje i obuku im je održao Slobodan Roksandić, diplomirani glumac, master komunikolog (FPN) i doktorand na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Učenici su vežbali pravilno izgovaranje glasova, pauze u govoru, kao i scenski nastup.
Učenici koji su prisustvovali radionici su: Anastasija Sedlar, Katarina Krčmar, Jana Korać, Tatjana Momčilović i Anđela Rodić.

I ove godine nastavili smo sa isti radionicama, pa je dana 09.02.2024. godine održana i treća po redu, na kojoj su učenici naše škole samostalno prikazali ono što su do sada usvojili. Ovom prilikom, izveli su svoje govore pred ostalim učesnicima, ali i interaktivno učestvovali u unapređenju kako svojih, tako i govorničkih veština svojih vršnjaka.
Učesnici koji su prisustvovali radionici: Anastasija Sedlar, Anđela Rodić.

2023.12.21-én. a Svetozar Marković Toza Általános Iskolában a második műhelymunka került megrendezésre, ahol iskolánk tanulói fejleszthették nyilvános beszédkészségüket. Ebből az alkalomból Slobodan Roksandić diplomás színész, a kommunikációtudományi mester (FPN) és az újvidéki Művészeti Akadémia doktorandusza tartott előadást és képezte őket. A tanulók gyakorolták a hangok helyes kiejtését, a beszéd szüneteit, valamint a színpadi előadást.
A csoportos képzésen a következő diákok vettek részt: Anastasija Sedlar, Katarina Krčmar, Jana Korać, Tatjana Momčilović és Anđela Rodić.
Idén is ugyanazokkal a képzésekkel folytattuk, 2024. február 9. került sor a harmadik találkozóra, ahol iskolánk tanulói önállóan mutatták be az eddig tanultakat. Ebből az alkalomból a többi résztvevő előtt mutatták be beszédüket, emellett interaktívan is részt vettek saját és társaik beszédkészségének fejlesztésében.
A továbbképzés résztvevői: Anastasija Sedlar, Anđela Rodić.