Prvi dan mobilnosti

Projekat Erasmus+

Prvi dan posete provele smo na Pedagoškom fakultetu (Escola supeior de educacao) u Portu. Dočekali su nas u ulozi domaćina: Poliksena Hardalova, profesorka na Pedagoškom fakultetu, Dijana Reis, projekt menadžerka i Luis Meskvita direktor škole “Druga šansa za školovanje” u Portu. Nakon međusobnog predstavljanja i bližeg upoznavanja sa onim čime se svako od nas bavi, prisustvovali smo časovima drame studentkinja i studenata prve godine Pedagoškog fakulteta. Ne samo da smo posmatrale, već smo i aktivno učestvovale u radionici forumovanja i na konkretnim primerima videle kako se ova tehnika može primeniti u praksi. U popodnevnim časovima smo imale vrlo živu razmenu utisaka o prepodnevnoj sesiji.

Projekat Erasmus+

A látogatás első napját a portói Pedagógiai Karon  (Escola supeior de educacao) A házigazdák szerepében fogadtak bennünket: Poliksena Hardalova a Pedagógiai Kar professzora, Diana Reis projektmenedzser és Luis Mesquita, a portói Második esély az oktatásra iskola igazgatója. Miután megismerkedtünk, ezután a Pedagógiai Kar elsőéves hallgatóinak drámaóráira látogattunk el. Nemcsak megfigyeltük, hanem aktívan is részt vettünk a műhelymunkában, és konkrét példákat láttunk arra, hogyan lehet ezt a módszert a gyakorlatban alkalmazni. Délután igen élénk eszmecserét folytattunk a délelőtti foglalkozásról.