Prošlost – “Znamenite ličnosti našega kraja”

muzejns

Petak, 15. mart 2024. obeležen je odlaskom u Muzej grada Novog Sada i posetom postavke Mileve Marić Ajnštajn u okviru tematske nastave “Prošlost- Znamenite ličnosti našeg kraja”.  Učenici razreda: III-2, III-5 i III-6 sa svojim učiteljicama: Kalaba Vesnom, Despic Marijom  i Farkaš Erikom  su obišli podzemne tunele, čuli o nekim istorijskim činjenicama i očarali se tajnovitošću  Petrovaradinske tvrdjave.

muzej5

muzej6

A III. 2, III. 3 és a III. 5 tanulói március 15-én pénteken az Újvidéki Városi Múzeumba látogattak, ahol Mileva Marić Einstein kiállítást tekinthették meg MÚLT – TÉRSÉGEM HÍRES SZEMÉLYISÉGEI című tematikus óra keretein belül. A tanulók kísérő tanáraikkal Vesna Kalaba, Marija Despic és Farkas Erikával ellátogattak a földalatti alagutakba, ahol hallhattak néhány történelmi tényről, és emellett lenyűgözte őket a Péterváradi vár titkos földalattija.